Trendy wiosna 2017

1.T-shirt z napisem – Instagram opanowały najróżniejsze koszulki z napisami, tej wiosny będzie to zdecydowanie istotny trend, ale nie wystarczy mieć t-shirt z jakimkolwiek napisem, ważne aby ten napis coś oznaczał, niósł ze sobą głębszą treść.

2.Żakiet z poduszkami – to trend, który można zauważyć u wielu projektantów na ten sezon. Skupiają się oni w dużej mierze na kobiecych ramionach, które starają się powiększyć. Robią to między innymi poprzez stosowanie poduszek w ramionach żakietów, bufiastych rękawów, czy falban w okolicach ramion. Jednym słowem na wiosnę należy postawić na eksponowanie ramion.

3.Gorset – kilka lat temu panowała moda przede wszystkim na gorsetowe bluzki do sukienek, tym razem gorset wkładamy do spodni, kobiety zakładają go na męskie koszule oraz do golfów.

4.Fuksja – najmodniejszym kolorem w sezonie wiosennym będzie fuksja. Ten odcień nasyconego różu najlepiej prezentuje się na aksamicie i nabłyszczanych tkaninach. Fuksję trudno jest połączyć z jakimkolwiek innym kolorem, dlatego należy być w tym ostrożnym. Bezpiecznym rozwiązaniem będą czerń, biel i karmin.

5.Szalone rękawy – w wiosennym sezonie duże znaczenie będą miały rękawy, powinny one być oryginalne i nietypowe. Mogą być rozkloszowane na końcach, mogą mieć bufki, mogą być porozcinane – zabawa rękawami i inwencja twórca w tej kwestii, będzie modna w tym sezonie.

6.Złoto wraca do łask – na wiosnę w kolekcji biżuterii każdej kobiety powinien pojawić się złoty łańcuszek. Jest to absolutne must have tego sezonu. Modnym jest noszenie kilku delikatnych łańcuszków naraz z różnorodnymi przywieszkami do nich.

7.Ta wiosna będzie asymetryczna – w tym sezonie w modzie jest asymetria, dlatego też zakładamy kolczyki z różnych kompletów, nosimy bluzki, których ramiączka mają różną grubość, nasze spódnice są z jednej strony dłuższe z drugiej krótsze a sukienki szyte są tylko na jedno ramię.