Stylistka radzi

Iga Witkowska – od 10 lat zajmuje się modą zawodowo, doradza znanym osobom, żoną polityków, ale także każdemu kto zawita do jej Atelier. ukończyła Akademię Sztuk Pięknych na wydziale rzeźby. Od zawsze fascynowało ją nadawanie idealnych proporcji ciału ludzkiemu, gdy odkryła, że może to osiągnąć nie tylko poprzez rzeźbę, ale również poprzez odpowiednie zabiegi w doborze stroju dla poszczególnych osób, wiedziała już czym będzie zajmować się w życiu. Jeśli macie jakiś problem piszcie, a Iga wyrzeźbi dla Was idealną sylwetkę.

Mam szerokie biodra, chciałabym ukryć ten defekt mojej sylwetki, jak mogę to zrobić?

(Marta, 34 lata)

Marto,

szerokie biodra to jeden z kobiecych atrybutów, nie należy ich ukrywać, bowiem to one definiują naszą kobiecość. Problem pojawia się gdy Twoje ramiona są w stosunku do bioder o wiele węższe. To zaburza optycznie proporcje i sprawia, że biodra wydają się zbyt szeroki. Jeśli chcesz przywrócić proporcje, powinnaś unikać bluzek na ramiączkach, sięgać natomiast po żakiety i bluzki z poduszkami. Dobrym wyborem będą bufiaste rękawy oraz podkreślenie tali przy pomocy szerokich pasków oraz żakietów zwężanych w tych okolicach. Jak ognia powinnaś unikać spódnic i bluzek o kroju bombki, niedobrym rozwiązaniem będą też spódnice ołówkowe, sięgaj raczej po spódnice trapezowe. Powinnaś także nosić buty na obcasie – to wysmukli Twoją sylwetkę.


Chciałabym się modnie ubierać, jednak zupełnie nie umiem łączyć ze sobą ubrań. Choć na stworzeniu stylizacji spędzam godzinę, ostatecznie i tak okazuje się, że nie wygląda to dobrze. Proszę pomóżcie!

(Agnieszka, 22 lata)

Agnieszko,

jest wiele zasad, które mówią o tym jak łączyć ze sobą poszczególne elementy. Przede wszystkim powinnaś zwracać uwagę na kolor Twoich ubrań, co do zasady łączymy ze sobą barwy zimne z zimnymi, a ciepłe z ciepłymi. Jeśli masz trudność w określeniu jakie barwy są ciepłe, a jakie zimne możesz zastosować także zasadę palety – łączyć ze sobą kolory znajdujące się obok siebie w plecie barw.

Jeśli ubierasz różnokolorową wzorzystą bluzkę, to dół niech będzie jednolity, powinien on być w jednym ze znajdujących się na bluzce kolorów.

Dbaj również by odpowiednio dobierać tkaniny, nie łącz ciężkich i ciepłych tkanin z koronkami, tiulami i innymi zwiewnymi elementami – to nigdy nie będzie wyglądało dobrze.