Pielęgnacja włosów

-Zdrowe i błyszczące włosy sprawiają, że każdy z nas wygląda o wiele atrakcyjniej. Nawet najlepszy ubiór i makijaż będą niepełne, jeśli fryzura będzie niedopracowana. Na wspaniałą fryzurę składają się natomiast trzy elementy: odpowiedni kolor włosów, odpowiednie cięcie oraz zdrowe struktury włosa. Oto kilka elementów, o które należy zadbać, aby włosy pozostawały zdrowie i błyszczące.

-Szampon, którego używamy na co dzień powinien być odpowiednio dobrany do rodzaju włosa. Jeśli mamy włosy przetłuszczające się należy sięgnąć po lekkie, nieobciążające struktury włosa szampony, zaś dla osób o suchych włosach idealne będą szampony nawilżające. Szampon to również sposób na łupież – dzięki stosowaniu szamponów o odpowiednim składzie możemy skutecznie pozbyć się tego problemu, to również rozwiązanie dla osób, którym wypadają włosy – czasem wystarczy zmienić szampon lub sięgnąć po ziołowe szampony z apteki, które zapobiegają wypadaniu włosów. Warto również pamiętać, że nie powinniśmy stale stosować tych samych szamponów, ciągle sięgając po jeden produkt możemy nabawić się łupieżu lub uczulenia, dlatego co jakiś czas powinniśmy sięgać po szampony innych firm.

-Dla wielu osób proste i gładkie włosy to wyznacznik piękna, dlatego też sięgają po prostownice. Używana od czasu do czasu nie zaszkodzi znacząco naszym włosom, jednak codzienne jej stosowanie może zniszczyć włosy. Dlatego zamiast prostownicy warto zastanowić się nad tak zwanym brazylijskim prostowaniem włosów, czyli keratynowym zabiegiem na włosy. Dzięki niemu osiągniemy nie tylko proste włosy, ale również je odżywimy i zregenerujemy. Keratyna stosowana w tym zabiegu jest naturalnym budulcem włosa, który odpowiada za strukturę włosa, dlatego też prostowanie sposobem brazylijskim odbudowuje strukturę włosa, przez co są one gładkie.

-Gdy zauważymy u siebie rozdwajające się końcówki włosów lub gdy obserwujemy, że nie chcą one już rosnąć, to znak, że należy odwiedzić fryzjera i podciąć końcówki. To najskuteczniejsza metoda, aby zapewnić naszym włosom zdrowy wygląd i stymulować ich wzrost.