Pielęgnacja twarzy

Twarz to element naszego ciała, który jest najbardziej wystawiony na działanie różnorodnych czynników, które mogą powodować starzenie się skóry. Jest to w dodatku nasza wizytówka, bowiem to po twarzy i szyi można określić czyjś wiek – chcąc zachować młodość warto zatem odpowiednio dbać o swoją twarz.

Zabiegi w domowym zaciszu

Dbałość o twarz i jej młodość można podzielić na te, które powinniśmy stosować codziennie lub kilka razy w tygodniu, w zaciszu swojego domu oraz na te, których możemy spróbować w profesjonalnych salonach urody. W domowym zaciszu warto pamiętać o:

  • oczyszczanie, tonizowanie i nawilżanie – to podstawowe zabiegi, które należy wykonywać codziennie, a nawet dwa razy dziennie. Rano i wieczorem należy umyć twarz oraz zapewnić jej odpowiednie nawilżenie dzięki specjalnym kremom, zaś wieczorem nie należy zapominać o potraktowaniu jej tonikiem,

  • peeling najczęściej raz w tygodniu – nie należy przesadzać z peelingiem na twarz. Oczywiście złuszczanie martwego naskórka powinnyśmy przeprowadzać regularnie, jednak nie częściej niż raz, maksymalnie dwa razy w tygodniu. Jeśli robimy to częściej, szkodzimy swojej skórze.

Profesjonalne zabiegi

Aby zadbać o cerę na twarzy warto również co jakiś czas odwiedzić salon kosmetyczny i skorzystać z zabiegów upiększających, które polepszają wygląd cery. Wśród takich zabiegów warto wymienić:

  • zabiegi rozświetlające i usuwające przebarwienia skóry – jest kilka różnorodnych zabiegów tego typu, wykorzystują one preparaty, które pozwalają rozjaśnić cerę i usunąć z niej przebarwienia, jest to więc idealne rozwiązanie dla osób borykających się z niejednolitym kolorytem skóry,

  • maseczki i masaż – to idealne rozwiązanie dla każdej z nas, masaż poprawia ukrwienie skóry, przez co wygląda ona zdrowiej i jest bardziej elastyczna, zaś profesjonalne maseczki pozwalają na odpowiednie nawilżenie i odżywienie skóry,

  • zabiegi kwasami – pozwalają na złuszczenie martwego naskórka, regenerują i głęboko oczyszczają skórę, pozwalają na osiągnięcie efektu liftingującego, dzięki czemu wygładzają zmarszczki.