Pielęgnacja ciała

Nie tylko dbałość o skórę twarzy może pomóc nam oszukać zegar biologiczny, również starania o pielęgnacje ciała pomogą dłużej zachować młodość i dobre samopoczucie. Dbając o własne ciało warto pamiętać o kilku zasadach.

Odpowiednia dieta

Nasze ciało to nie tylko wygląd zewnętrzny, to również wewnętrzne samopoczucie, dlatego chcąc aby ciało zawsze pięknie się prezentowało, a skóra i włosy błyszczały zdrowiem należy pamiętać o odpowiedniej diecie. Przede wszystkim powinniśmy pić dużo wody oraz jeść dużo owoców. Oczyszczające działanie dla skóry będzie miało wypijanie codziennie przez 2 tygodnie szklanki wody z połówką cytryny.

Aktywność fizyczna

Pielęgnacja ciała to nie tylko zabiegi kosmetyczne, to również dbałość o zdrowie, dlatego też każdy, kto dąży do idealnego ciała powinien uprawiać sport, który dotlenia, poprawia ukrwienie, elastyczność i pozwala na zachowanie prawidłowej postawy ciała.

Złuszczanie martwego naskórka

Kolejnym elementem, który pozwala zachować zdrowy wygląd ciała, zamyka pory skóry i wpływa regenerująco na ciało jest złuszczanie martwego naskórka. Aby nasze ciało zawsze wyglądało świeżo powinniśmy przeprowadzać peeling skóry 1 – 2 razy w tygodniu.

Odpowiednie nawilżenie

Nie tylko cera na twarzy potrzebuje nawilżenia, potrzebuje go całe nasze ciało, dlatego należy dbać o stosowanie balsamów i maseł do ciała, które odpowiednio nawilżają skórę. Osoby, dla których balsamy wydają się zbyt tłuste mogą skorzystać z lekkiej wersji, czyli musów do ciała.