Oscarowe kreacje

Gala rozdania Oscarów zawsze niesie ze sobą wiele emocji, świat filmu zastanawia się kto okaże się najlepszym reżyserem, aktorem, jaki film zasługuje na najwyższy filmowy laur, natomiast świat mody zastanawia się, która z gwiazd ubierze się najgustowniej, która kreacja okaże się najbardziej wyjątkowa, a kto tym razem przesadzi z byciem modnym i popełni modową wpadkę. Rozdanie Oscarów do prawdziwa lekcja stylu. A oto kilka kreacji i gwiazd, na które zawsze warto zwracać uwagę podczas gali oscarowej.

Nicole Kidman

Jest to niekwestionowana ikona mody, wielokrotnie uznawana była za najlepiej ubraną gwiazdę na gali wręczenia Oscarów. Jej wyczucie smaku i mody jest niemal idealne. Nicole właściwie nie popełnia błędów, dlatego zawsze warto obserwować w czym pokaże się na gali. Do jej najbardziej niezapominanych outfitów należy czerwona suknia Balenciagi z 2007, która dosłownie zachwyciła krytyków mody. Inną jej znaną kreacją jest suknia Diora z 1997 r., zaprojektowana, przez początkującego wówczas Johna Galliano. Suknia w złotym (złoto-zielonym kolorze) z haftem w górnej części zapoczątkowała modę na haute couture w USA.

Jennifer Lawrence

Jennifer Lawrence wyrasta w Hollywood na nową Nicole Kidman, niemal na każdej gali zwraca uwagę swoimi stylizacjami i zawsze uznawana jest za doskonale ubraną gwiazdę, z doskonałym wyczuciem mody. Do jej najbardziej docenianych kreacji należy czerwona suknia od Diora z 2014r., również Dior zaprojektował jej słynną, niemal bajkową różową suknię w stylu haute couture z 2013 r.