Pozbądź się zbędnej biżuterii

19. 01. 10
posted by: Super User
Odsłony: 281

 

Niektóre osoby uwielbiają chomikować. Nie wyrzuca nic, nawet choćby było to totalnie bezużyteczne, również złotej biżuterii. W ten sposób posiadają kolczyki, które ostatni raz założyli 25 lat temu… Natomiast to idealna okazja by odwiedzić skup złota. Cena za biżuterię być może nie jest najwyższa, jednak jeżeli ktoś zgromadził jej dużo to może sporo zarobić. Warto pamiętać, że cena podana w https://www.mennicaskarbowa.pl/Skup-metali-szlachetnych-cabout-pol-14.html dotyczy złota o próbie 999,9. Biżuteria ma natomiast próbę np. 585, albo 333. Jak to wpływa na to co zaproponuje skup złota? Cena będzie niższa, adekwatna do zawartości kruszcu w biżuterii.

 

Nie warto jej trzymać

 

Według mnie starej biżuterii nie warto trzymać:

 

  • Niepotrzebnie zajmuje miejsce i ciężej jest utrzymać porządek.

  • W przypadku włamania zwiększa poniesione straty.

  • Szansa na ponowne jej założenie jest niewielka, a można stwierdzić, że bliska zeru.

 

Dlatego lepiej odwiedzić skup złota. Cena w większości przypadków nie osiągnie pułapu kilku tysięcy złotych, jednak czasem można mieć za darmo wyjazd na wakacje, albo przynajmniej spory dodatek do wyjazdu. Tylko warto wcześniej porównać ofertę różnych skupów złota, ponieważ cena pomiędzy poszczególnymi placówkami może się różnić.

Co prawda do tylko kilka procent, jednak zawsze lepiej wybrać bardziej opłacalny skup złota, w którym cena będzie bardziej atrakcyjna i dzięki temu zarobi się więcej. Dzisiaj jest stosunkowo prosto porównać cenniki oferowane przez skupy złota, ponieważ posiadają one swoje strony online.