Zabiegi odmładzania skóry

17. 05. 23
posted by: Super User
Odsłony: 954

 

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej starają się spełniać oczekiwania współczesnych klientów. Jednym z chętniej stosowanych urządzeń pozwalając na skuteczną walkę z oznakami starzenia się skóry czy eliminowania blizn jest dermapen, czyli tak zwane magiczne pióro. Urządzenie przypominające swoim wyglądem długopis stosowane jest w gabinetach medycyny estetycznej w celu przeprowadzenia kuracji przeciwstarzeniowej.

Dermapen – czym jest i jak wygląda

Dermapen to urządzenie, które wyposażone jest w jednorazową, wymienną głowicę, która składa się z 12 cienkich i pulsujących igieł. Materiałem konstrukcyjnym jest molibden, określany mianem jednego z najbardziej zaawansowanych materiałów do produkcji narzędzi chirurgicznych.

W ciągu minuty urządzenie jest w stanie wykonać nawet do 1300 mikro nakłuć skóry. Okazuje się, że takie mikro nakłucia potrafią uruchamiać w skórze procesy naprawcze, co w efekcie prowadzi do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych. Dzięki temu w organizmie wytwarzana jest tkanka, która:

  1. zagęszcza skórę,

  2. wypełnia zmarszczki

  3. oraz likwiduje blizny.

 

Po zabiegu z użyciem dermapenu skóra staję się bardziej napięta, elastyczna i ujędrniona. Młody wygląd znów jest w zasięgu ręki. Podobne efekty uzyskuje się z wykorzystaniem zabiegu mezoterapii, o której więcej można dowiedzieć się na tej stronie - planwithyouth.org/pl/mezoterapia-dla-odmlodzenia-skory, dobrze jest też sprawdzić kto z takiego zabiegu może bezpiecznie korzystać.

Jak wygląda zabieg

 

Podczas wizyty w gabinecie medycyny estetycznej na twarz pacjentki zostaje nałożony specjalny krem znieczulający oraz w razie potrzeby inne substancje aktywne. W ten sposób w trakcie wykonywania mikro nakłuć wszystkie te substancje trafiają w głębokie warstwy skóry. To wpływa na skuteczniejsze i dogłębniejsze wchłanianie kosmetyków, niż w przypadku ich tradycyjnej aplikacji.

Etapy odbudowy skóry:

  1. Po pierwsze poprzez stymulację produkcji kolagenu i elastyny. A mianowicie nakłucie uwalnia płytki krwi oraz czynniki wzrostu, które wpływają na stymulację namnażania się komórek naskórka, chemotaksję i proliferację fibroblastów jak również produkcję macierzy międzykomórkowej.

  2. Po drugie następuje stymulacja fibroblastów, dzięki działaniu czynników wzrostu pochodzenia płytkowego. Zastosowane procesy proliferacji komórek skóry wpływają na wydzielanie się czynników wzrostu, dzięki czemu dochodzi do kolejnej fazy przebudowy skóry. Wówczas powstają takie substancje jak na przykład kolagen typu III, IV i I, elastyna, proteoglikany oraz aktywowane są procesy angiogenezy.

  3. Po trzecie poprawie ulega również gęstość i elastyczność skóry. Zwiększa się unaczynienie skóry, a jej struktura wzmacnia się w wyniku powstania nowego kolagenu.

Przebieg zabiegu

Zabieg z użyciem urządzenia Dermapen trwa około godziny. W tym czasie twarz zostaje nakłuta w obszarach takich jak:

- czoło,

- nos,

- policzki wraz ze strefą pod oczami,

- górna warga,

- dekolt

- i szyja.

W sytuacji, gdy konieczna jest likwidacja blizn i rozstępów zabieg ten można wykonać również na innych partiach ciała. W trakcie wykonywania nakłucia pojawia się równomierne zaczerwienie skóry, a nawet punktowe krwawienie. Po zabiegu pacjent może odczuwać lekkie pieczenie na skórze poddanej kuracji. Natomiast efekty zabiegu widoczne są na twarzy pacjenta już po około tygodniu.

Kto korzysta z takich zabiegów

Gabinety medycyny estetycznej polecają zabieg z użyciem Dermapenu niemal wszystkim pacjentom. Przede wszystkim jest on jednak skierowany do osób o dojrzałej cerze, na której pojawia się efekt:

- widocznego pogrubienia skóry,

- poprawę napięcia,

- delikatny lifting,

- spłycenie drobnych zmarszczek,

- zmniejszenie porów.

Użycie dermopenu wokół skóry ust może też delikatnie powiększyć czerwień wargową. Dzięki temu zabiegowi można również zmniejszyć przebarwienia posłoneczne, wyrównać koloryt skóry twarzy, szyi i dekoltu. Wszelkie blizny zostają skutecznie zmniejszone i spłycone.